Mierzęcin – weekend z wyciszeniem


Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort

Niespotykaną na skalę krajową wartością jest wykorzystywanie w pałacowym Grape Spa owoców z własnej winnicy do zabiegów odmładzających i relaksacyjnych.

Spotkaj naturę przyjemności

Grape Spa powstało, by dzielić się pasją do wina i przyjemnością aktywnego wypoczynku oraz korzystania z uroków natury. Do Spa przeniesiono właściwości odmładzające winogron oraz to, czego koneserzy szukają w winie: piękno, koloryt, zapach i przyjemność delektowania się. Specjalne receptury zabiegowe z wykorzystaniem winogron z pałacowej winnicy zostały opracowane dla Grape Spa przez markę kosmetyków naturalnych Kurland. Najpiękniejszym uzupełnieniem koncepcji Grape Spa są doskonałe kosmetyki i unikalne procedury światowej renomy francuskiej marki Caudalie – twórcy winoterapii. W ofercie znajduje się również szeroka paleta odmładzających zabiegów i rytuałów na twarz i ciało, kąpiele winne oraz gama autorskich masaży.

Do dyspozycji gości Grape Spa jest basen oraz bogata i kompleksowa strefa saun, łaźni, grot i wypoczywalni. Basen rekreacyjny z hydromasażami, gejzerem, bąbelkowymi leżankami i przeciwprądem, wylewkami masującymi barki oraz jacuzzi pozwolą wspaniale zrelaksować się niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. W strefie saun odnajdzie się zarówno możliwość błogiego wypoczynku, delikatnych, odstresowujących i oczyszczających kąpieli saunowych, jak i intensywnych, wzmacniających seansów w wysokiej temperaturze. Poza tradycyjną sauną fińską, suchą i bardzo ciepłą (100ºC), osoby bardziej wrażliwe i z tendencją do pękających naczynek mogą skorzystać z dobroczynnego działania sauny na podczerwień (sucha, 50ºC). Kompleks saun i łaźni inspirowanych termami rzymskimi pozwoli na rozluźnienie mięśni, stymulację krwiobiegu i oczyszczenie organizmu z toksyn oraz pielęgnację skóry i włosów: caldarium (ściany i siedziska ogrzewane do temperatury 43 – 48ºC), następnie laconium (ciepło suche 65ºC) i łaźnia parowa (50 – 55ºC, wilgotność bliska 100%) idealna do oczyszczania porów skóry.

Wyjątkowe chwile wyciszenia i łagodności oferują groty sensoryczne z muzyką i grą świateł: aromaterapeutyczna (temperatura 38 – 45ºC) i inhalacyjna (temperatura 38ºC) przeciwdziałająca przeziębieniom i infekcjom, szczególnie polecana najmłodszym. Odpowiednie schładzanie ciała po seansach saunowych zapewni grota skalna z wodospadem (woda o temperaturze 14ºC) i specjalny natrysk naczyniowy umożliwiający schładzanie ciała w kierunku serca. Ścieżka kończy się delikatnie w tepidarium na ciepłych, mozaikowych leżankach podgrzewanych do temperatury 37 – 38ºC. Wyjątkowa sceneria wypoczywalni z oczkiem wodnym zachęca do relaksu i odprężenia na komfortowych, miękkich łóżkach.

Imprezy kulturalne

• Konkurs Recytatorski Poezji obozowej Oflagu II C Woldenberg w Dobiegniewie
• Święto Konia w Mierzęcinie
• Noc Świętojańska w Słowinie
• Watra Łemkowska w Ługach

 


Pałac Mierzecin NOVOL Sp. z o.o.
Spółka Komandytowa
Mierzęcin 1
66-520 Dobiegniew
tel.: +48 95 713 15 00
recepcja@palacmierzecin.pl
www.palacmierzecin.pl

 GALERIA