Wiechlice – weekend na wsi


Wiechlice to wieś w powiecie żagańskim, w gminie Szprotawa, nad rzeką Szprotawa. W Wiechlicach znajduje się dawne lotnisko wojskowe. Aktualnie wschodnia część pasa startowego jest zarejestrowana jako tzw. inne miejsce do startów i lądowań. W miejscowości oraz okolicy znajduje się liczne zgrupowanie zabytkowych kamiennych drogowskazów z XIX w. oraz innych historycznych oznaczeń kamiennych, nazywane Szprotawskim Parkiem Kamiennych Drogowskazów.

Pałac Wiechlice

Pałac Wiechlice to idealne miejsce dla osób, które chcą uciec od zgiełku miasta, aby naładować „akumulatory”. W otoczeniu czystego środowiska, inspirowani mnóstwem atrakcji w każdym sezonie, Goście pałacu mogą rozpocząć dzień porannym spacerem. Kompleks SPA & Wellness z basenem oraz strefą saun to gwarancja relaksu oraz głębokiego odprężenia. Basen wyposażony jest w szereg atrakcji wodnych m. in. przeciwprądy, bicze wodne, masaże ścienne, kurtyny wodne oraz gejzery. Dzięki tak wielu urozmaiceniom aktywnie czas mogą spędzić nie tylko amatorzy pływania, ale wszyscy, którzy doceniają leczniczy wpływ wody.

Chwilę relaksu umili pobyt w Relax roomie na wygodnych leżakach przy filiżance aromatycznej herbaty. Pałacowe SPA to idealne miejsce dla wszystkich szukających chwili wytchnienia i relaksu. Proponowana, szeroka gama zabiegów pozwoli sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, a dzięki wyjątkowej atmosferze odpoczywa zarówno ciało jak i dusza. Przepiękna trawa, bujne korony ponad 200-letnich drzew, kolorowe klomby kwiatowe oraz unoszący się w powietrzu zapach lawendy – Pałacowy Park to wymarzone miejsce do długich spacerów. Wędrując po nim Goście mogą zniknąć w zaciszu hektarowej winnicy z prawie 4000 sadzonek winorośli. Całości dopełnia zarybiony staw, po którym możemy popływać kajakiem bądź rowerkiem wodnym,
powędkować lub po prostu skorzystać z leżaków na piaszczystej plaży. Goście hotelowi mogą skorzystać z wielu innych atrakcji, które oddaje pałacowy ogród:

• Golf Driving Range – trening pierwszego uderzenia w golfa
• boisko do siatkówki plażowej
• dla najmłodszych dostępny jest plac zabaw, a w parku rozstawione są trampoliny Znajdujący się od 2007 roku w prywatnych rękach pałac
szczyci się pobytem w jego murach Napoleona i Kutuzowa.

 


Pałac Wiechlice Zbigniew Czmuda
Wiechlice 45b
67-300 Szprotawa
tel.: +48 68 376 86 10
recepcja@palacwiechlice.pl
www.palacwiechlice.plGALERIA