Janowiec – weekend na wsi


Janowiec – wieś położona w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, w gminie Babimost.

Karczma Taberska

Karczma Taberska znajduje się we wsi Janowiec na Babimojszczyźnie, wśród łąk i pół, tuż obok Szlaku Kościołów Drewnianych. Podczas pobytu można spacerować po okolicznych lasach, zbierać grzyby i wybrać się na spływ kajakowy. Warto odwiedzić Karczmę Taberską nie tylko ze względu na pyszną kuchnię, ale też by odpocząć i ciekawie spędzić czas wolny. Na tyłach Karczmy, na świeżym powietrzu, przygotowano stoły z zadaszeniem, a dla dzieci ogrodzony i bezpieczny plac zabaw. Dodatkowo maluchy mogą nakarmić zwierzaki – konie i kozy, które niedaleko Karczmy mają swój dom, a także wziąć udział w rozmaitych zajęciach organizowanych przez Ciocie Jolę w ramach jej Akademii. Karczma Taberska znajduje się niedaleko Jeziora Wojnowskiego (ok. 1 km) – istnieje możliwość spędzenia czasu podczas łowienia ryb.

Przy Karczmie znajduje się 17 pokoi dwuosobowych, w tym dwa apartamenty z możliwością dostawek. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki, TV oraz dostęp do Internetu (Wi-Fi). Przy Karczmie odbywają się cykliczne imprezy kulturalne – festyny, zabawy, potańcówki, koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Warto zobaczyć

• Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Klępsku, który otrzymał tytuł Pomnika Historii

Imprezy kulturalne

KONCERTY NOWOROCZNE

Coroczne spotkania z dobrą muzyką. W zimowe wieczory serwuje się Gościom sporą dawkę „muzycznej energii”.

WALENTYNKI

Dzień Zakochanych przy muzyce i pysznym jedzeniu.

DZIEŃ KOBIET

Co roku z okazji Święta Kobiet organizowane są tematyczne imprezy, np. „Cosmo Party”, podczas których Panie i Panowie mogą przenieść się w „inny świat”.

KRUMSKA MAJÓWKA

Rodzinny piknik podtrzymujący tradycję Regionu Kozła. 1 maja każdy może poznać krumskie obyczaje, zjeść nieznaną potrawę tego regionu oraz posłuchać zespołów koźlarskich.

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca zabawa z dziećmi i dla dzieci. Festyn z okazji święta najmłodszych to coroczna impreza charytatywna, z której dochód przekazywany jest najbardziej potrzebującym.

ANDRZEJKI

Święto każdego Andrzeja to dobra okazja do przedniej zabawy, dlatego organizowana jest impreza taneczna do białego rana.

TYM, KTÓRZY ODESZLI

Spotkania upamiętniające tych, którzy już odeszli. Nostalgiczne wieczory. Czas na zadumę, wspominki, chwilę wyciszenia.

SYLWESTER

Szampańska zabawa, dobre jedzenie, wybuchowa atmosfera, po prostu niezapomniana impreza.

KARNAWAŁOWE OSTATKI
Tańce, hulańce, gry i zabawy, czyli godne pożegnanie Karnawału.

 


Karczma Taberska
Janowiec 1
66-111 Nowe Kramsko
tel.: +48 68 351 11 30
+48 504 213 677
www.karczmataberska.plGALERIA