Mierzęcin – weekend aktywnie


Mierzęcin wieś w województwie lubuskim, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, w gminie Dobiegniew. Wieś leży koło Dobiegniewa (ok. 7 km na południowy wschód) nad rzeką Mierzęcka Struga, przez wieś przebiega droga krajowa 161, oraz linia kolejowa nr 351 Poznań – Szczecin.

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort to elegancki kompleks wypoczynkowy, w którym duch historii dyskretnie przeplata się z nowoczesnością. Pałac otoczony jest malowniczymi parkami, lasami i jeziorami, które zachwycają niepowtarzalnym pięknem i pozwalają rozsmakować się w urokach każdej pory roku spędzanej w Mierzęcinie. Entuzjaści aktywnego spędzania czasu z pewnością wybiorą coś z bogatej oferty rekreacyjnej – jazdę konną, basen, kompleks saun, fitness, bowling, tenis, nordic walking, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, strzelnicę i wiele innych atrakcji. Profesjonalne wyposażenie Stadniny Pałac Mierzęcin, znakomicie przygotowane konie oraz wykwalifikowany instruktor tworzą wspaniałe warunki zarówno do stawiania pierwszych jeździeckich kroków, jak i doskonalenia umiejętności doświadczonych jeźdźców.

Osobom, dla których odwiedziny w pałacowej stadninie to pierwsza styczność z końmi, obiekt poleca na początek zajęcia nauki czyszczenia i siodłania oraz jazdę na lonży. Bardziej zaawansowanym jeźdźcom natomiast wyjazdy w teren, gdzie dostępne są tory stiplowe oraz zajęcia na ujeż- dżalni. Z konnych atrakcji mogą również korzystać najmłodsi. Oprowadzanie na kucykach z pewnością dostarczy im wiele
radości i zabawy. Okolice Mierzęcina to raj dla miłośników wędkarstwa. Znajdują się tutaj obfitujące w ryby czyste jeziora, stawy i rzeki. W Drawie występuje ponad 30 gatunków ryb, w tym wszystkie łososiowate. Pobliskie jezioro o powierzchni 30 hektarów oraz staw są regularnie zarybiane szczupakiem, sandaczem, sumem i karpiem. Do dyspozycji Gości są profesjonalne wędki. Istnieje również możliwość wypożyczenia łódki.

Warto zobaczyć

• Gotycki kościół parafialny p.w. Chrystusa Króla
z XIV w. w Dobiegniewie
• Kościół p.w. św. Józefa w Dobiegniewie
• Ruiny Kościoła i cmentarz w miejscowości Ostrowite
• Elektrownia Wodna Kamienna
• Mauzoleum rodziny von Waldow w Mierzęcinie

Imprezy kulturalne

• Konkurs Recytatorski Poezji obozowej Oflagu II C
Woldenberg w Dobiegniewie
• Święto Konia w Mierzęcinie
• Noc Świętojańska w Słowinie
• Watra Łemkowska w Ługach

 


Pałac Mierzecin NOVOL Sp. z o.o.
Spółka Komandytowa
Mierzęcin 1
66-520 Dobiegniew
tel.: +48 95 713 15 00
recepcja@palacmierzecin.pl
www.palacmierzecin.pl

 GALERIA